© Design Charlie 2003

   
   
   
   
   
   
  HOME
  POSÁDKA
  KONCERTY
KONTAKTY
  HISTORIE
  RECENZE
  GALERIE
  TEXTY
  LINKY
  CD
       
    Březen 2004  
    Naděje Beatu  
   

Skladba Let's Goin' South z našeho CD-R singlu Fire Water soutěží od 24.2. v Naději Beatu na Rádiu Beat, 95,3 FM.
Kdy je uzávěrka tohoto kola netušíme, soutěž má na rádiu vyhrazeno každé úterý ve 20 h. Jak jsme zjistili, poslední kolo soutěže zatím pokračuje a máme stále jistou naději dotáhnout 4. místo, tj. postup do dalšího kola. Hlasovat lze bud zaslánim SMS na cislo 736 339 933 ve tvaru: NADEJE FIRE WATER
nebo na www.radiobeat.cz, kde je v sekci Program položka Hlasování do Naděje Beatu. Z 1 PC lze v 1 den poslat 1 hlas.
Díky moc všem, kdo jste podpořili nás svým hlasem, a díky za každý další hlas!

 
       
    Únor 2004  
    Interview v Rockshocku  
   

V Rockshocku 2/2004 vyšlo dvoustránkové interview s kapelou (s Jirkou Mizerou a Milanem Fibigerem). Pokud se vám časopis nedostane do ruky, najdete rozhovor co nevidět v rubrice Recenze.

 
    Hitparáda  
   

V souvislosti s naší návštěvou Rádia 1 v pořadu Hard Music soutěžil v hitparádě pořadu i náš CD-R singl. S umístěním na 3.-4. místě snad nedopadl nejhůř. Dík všem, kdo jste nám poslali hlas!

 
    Další změna za bicími  
   

Marek v O.V. za bicími bohužel nevydržel ani do jara. Přejeme mu úspěch v „businessu“, který rozjíždí doma na Moravě, a děkujeme za každou ránu i za náhradu, kterou za sebe obstaral. Naším novým bubeníkem je Mirek Sajdl.

 
    Unplugged?  
   

Byť jen s bubínkem a metličkami, Mirek si svůj křest v O.V. odbyl na „half-plugged“ mikrokoncertu při příležitosti 2. narozenin poetické kavárny Obratník. Zdá se, že akustická podoba některým písním docela sedí, takže se těšte do budoucnosti i na “Fire Water Unplugged”!

 
       
    Leden 2004  
    Rozhovor  
   

Na úterý 13.1. jsme pozváni do Rádia 1 k rozhovoru v pořadu HARD MUSIC Petra Korála a Bohouše Němce. Nalaďte si ve 22 hodin 91,9 FM!

 
    Píšou o nás ...  
   

Trochu pozdě, ale přece se objevila minirecenze našeho CD debutu Ohnivá voda na německém serveru věnovaném jižanskému rocku. Zajímavá stránka - doporučujeme!

Po dvouměsíční přestávce má 19.1. vyjít opět časopis Rockshock. Měl by v něm být i článeček o nás.

 
       
    Listopad 2003  
    Křtíme! S novým bubeníkem!  
   

Dík všem, kdo jste nás přišli podpořit 1.11. do Vagónu! Doufáme, že máte z akce stejně dobrý pocit jako my. A také, že jste si všimli nové tváře v kapele; Marek Galetka, který s námi doslova v hodině dvanácté (týden před koncertem) nacvičil celý repertoár, je novým bubeníkem O.V.!

 
    Recenze  
   

O novém CD singlu začerstva napsal Petr Korál v časopise ROCKSHOCK. Přečtěte si jeho recenzi.

 
    Nový web ...  
   

Vy, kteří jste zaregistrovali přestěhování naší webové stránky na novou adresu, dejte o ní prosím vědět svým známým. Dík! Připravujeme zcela novou podobu webu (na této adrese), kde přibude fotogalerie, nové anglické texty, zajímavé linky na jižanské kapely, webziny atd. ... vydržte!

 
       
    Říjen 2003  
    Mícháme, masterujeme, pálíme ...  
   

Po nahrání 3 nových kousků minulý měsíc jsme se do Soliska k Vláďovi Dvořákovi vrátili na míchačku a tamtéž (přesněji o patro výš) proběhl i mastering ve studiu Sorea Miloše Rábla. Artwork jsme zvládli svépomocí, pro obal byla použita reprodukce skvělého obrazu „Flotila Unie před Vicksburgem" amerického malíře Toma Lovella.

 
    Nové CD (třebas je to jen singl) je na světě!  
   

Přijďte ho s námi pokřtít na „DIXIE Night” do klubu Vagon v sobotu 1.11. od 21 hod.! Hostem večera jsou němečtí southern-rockeři Flatman a účast přislíbily hned 3 sudičky, resp. hlavní sudí (?) a 2 sudičky - kolegové z branže Aleš Brichta a Pavla Kapitánová, a kamarádka a kolegyně Milana Fialy z Frekvence 1 – Jitka Asterová.

 
       
    Září 2003  
    Nahráváme ...  
   

Omlouváme se všem, kdo jste nás postrádali na letošních Rockových Roztokách 6.9. Jirka se ženil, kapela s ním slavila a svatebčanům hrála ... To je snad dostatečná omluvenka pro tohle “áčko", ne?

Konečně, s půlročním zpožděním (na jaře jsme vsadili na špatného koně) jsme znovu ve studiu! Pachatel se vrací na místo činu, takže naše promoCD (nejspíš jen 3 písně) točíme opět v Solisku u Vládi Dvořáka a Miloše Rábla. Za bicími – skvělý Pavel Razím (DÍK, Pavle!).

 
       
    Červen 2003  
    Za kopečky a zpět. Na Hřmenín, na starej Mlejn!  
   

Na pozvání německé jižanské party Flatman jsme 13.6. vyjeli podruhé v historii kapely hrát za hranice - k našim západním sousedům, do německého Marktredwitzu. "Southern Night", kde jsme si zahráli před Flatmany, byla docela vydařená akce, která by měla mít revanš z naší strany.

Bubeníka stále ještě nemáme (v Německu si ještě zahrál Robert; díky!), ale na tradiční "Mlejn" - Summer Southern Session - jedeme. Za bicí s námi usedne Pavel Razím (YoYoBand). Díky, Pavle! Na viděnou na Mlejně!

 
       
    Květen 2003  
    Naši Francouzi nám rozumějí...?  
   

Na naše debutní CD si posvítil reflektor francouzského "jižanského" fanzinu Bands of Dixie v č.31 (03-04/2003). Dvě poněkud kontroverzní recenze si mohou už teď přečíst franštináři v originále, překlad do češtiny dodáme v nejbližší době.

 
       
    Březen 2003  
    Hledáme bubeníka!  
   

Z OV odchází bubeník Robert Visinger. Přijďte se s Robertem rozloučit do Kainu 27.3., je to možná poslední koncert, který Robert s kapelou odehraje (DÍKY, Roberte!). Bubeníci, ozvěte se! Kdo si zahraje s OV v Německu (viz rubrika Koncerty)? Volejte Jirkovi (724232924) nebo Michalovi (608053908).